Tygodnik Makowski

Sobota, 18 stycznia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
 • Szlachetna Paczka w powiecie makowskim

  18.12.2019 11:50:00

  W tym roku w ramach akcji Szlachetna Paczka pomoc otrzymały 44 rodziny. Połowa z nich mieszka w Makowie, a pozostałe w gminach Karniewo, Płoniawy-Bramura i Szelków. Wśród obdarowanych znalazła się Agnieszka Lewandowska i jej dwie córki, które sama wychowuje.

  Czytaj dalej

 • Ile zarabiamy?

  25.11.2019 15:15:00

  Zarobki rosną w całej Polsce, zarabiamy coraz lepiej, także w naszym regionie. Najwyższy roczny wzrost zarobków na północy województwa mazowieckiego nastąpił w powiatach mławskim i ciechanowskim.

  Czytaj dalej

 • Klub Senior Plus w Makowie Mazowieckim

  15.11.2019 19:00:00

  Zakończyły się, trwające od czerwca, prace nad utworzeniem w Makowie Mazowieckim Klubu Senior Plus. Miejsce to powstało specjalnie z myślą o osobach dojrzałych i ich potrzebach.

  Czytaj dalej

 • Ruszyła odbudowa spalonego domu rodziny Cesarzów w Karniewie

  15.11.2019 07:05:00

  Trwa zbiórka dla pogorzelców z Karniewa. Małżeństwo z 17-letnią córką w wyniku pożaru, który wybuchł 30 września, straciło dach nad głową i cały dobytek. Od tego czasu krewni, znajomi, sąsiedzi, mieszkańcy powiatu makowskiego oraz zupełnie obcy ludzie starają się im pomóc. Dzięki ich ofiarności udało się zebrać ponad 50 tys. zł. Rodzina otrzymała także dary rzeczowe i materiały budowlane. Wsparcie sprawiło, że pogorzelcy mogli przystąpić do budowy nowego domu.

  Czytaj dalej

 • Przystanek na Cztery Łapy

  15.11.2019 07:00:00

  Na peryferiach Makowa Mazowieckiego, na terenie, gdzie mało kto się zapuszcza, znajduje się miejsce niezwykłe. Jest nim Przystanek na Cztery Łapy, który w ciągu blisko 5 lat działalności znalazł nowe domy dla około 200 psów.

  Czytaj dalej

 • Będą ciąć wydatki na inwestycje

  08.11.2019 15:50:00

  Konflikt między rządem a samorządami trwa, a zapłacą za niego mieszkańcy. Do chóru zaniepokojonych dołączyli właśnie burmistrz Makowa Mazowieckiego Tadeusz Ciak oraz wójt gminy Karniewo Michał Jasiński. Na alarm biją także włodarze Przasnysza i Ciechanowa. Wydatki rosną, dochody maleją, a oznacza to jedno - mniej inwestycji.

  Czytaj dalej

 • Zaduszki Muzyczne

  04.11.2019 13:00:00

  Podczas Zaduszek Muzycznych kilkunastu uzdolnionych muzyków z okolic Makowa Mazowieckiego, Przasnysza, Pułtuska i Ostrołęki przypomniało mieszkańcom utwory muzyczne, które na stałe zapisały się w historii polskiej i światowej kultury. Tegoroczna, 9. edycja Zaduszek Muzycznych cieszyła się ogromną popularnością.

  Czytaj dalej

 • Fundusze dla seniorów

  11.10.2019 16:00:00

  Maków Mazowiecki zdobył dofinansowanie w projekcie skierowanym do seniorów. Będzie on polegał na świadczeniu usług społecznych osobom starszym, niesamodzielnym, zagrożonym ubóstwem lub wykluczeniem.

  Czytaj dalej

Archiwum

Ostatnie FotoreportażeRSS

 • Maków stolicą karate

  Mistrzostwa Polski Kyokushin juniorów i młodzieżowców Polskiego Związku Karate Zobacz galerie...

 • Przytul psa

  Fot. archiwum Przystanku na Cztery Łapy Zobacz galerie...

 • Bez bramek (ale ciekawie) w Makowie

  W sobotę w Makowie Mazowieckim w przedostatnim meczu rundy jesiennej zmierzyły się drużyny Makowianki i MKS Przasnysz Zobacz galerie...