Tygodnik Makowski

Czwartek, 25 lutego 2021

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Maków Mazowiecki

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

fot. archiwum
fot. archiwum

Jubileusz w cieniu pandemii

13.02.2021 16:50:34

Rok 2021 oficjalnie już został ogłoszony rokiem obchodów jubileuszu 600-lecia nadania praw miejskich dla Makowa Mazowieckiego. Uchwałę w tej sprawie przyjęli radni w czasie ostatniej sesji rady miasta.

 - Przesłanką do podjęcia uchwały jest chęć uczczenia tego jubileuszu i wyrażenia szacunku dla wszystkich, którzy swoim zaangażowaniem i działalnością przyczynili się do rozwoju naszego miasta. W normalnych warunkach powinno być tu, w tej chwili, gwarno i radośnie, ale wiadomym jest, że dziś tak nie może być. Ja mam cichą nadzieję, że za kilka miesięcy będzie to możliwe i będziemy mogli się wspólnie z wieloma osobami, które wkładają swoje serce w pracę na rzecz miasta spotkać –poinformował burmistrz Tadeusz Ciak.

- Maków Mazowiecki to nie tylko mury, budynki, rzeka i zalew, ale to przede wszystkim ludzie, ich dzieje, ich sukcesy i porażki. Mamy za sobą 600 lat bogatej historii miasta, które od małej wioski na prawym brzegu Orzyca stał się grodem książęcym, miastem królewskim, a obecnie siedzibą powiatu. Obchody jubileuszu 600-lecia to wielkie wydarzenie, do którego miasto przygotowuje się od dawna, a zachodzące zmiany, w tym najważniejsza - rewitalizacja starego miasta wraz z modernizacją zabytkowych budynków przybliżyła nam historię tego miejsca – dodał. 
W programie 600-lecia nadania praw miejskich znajdziemy: uroczystą mszę św. w intencji mieszkańców, sesję popularno-naukową wraz z promocją obydwu tomów „Dziejów Makowa Mazowieckiego” wydanych przez Stowarzyszenie Pomocy Liceum im. Marii Curie-Skłodowskiej w Makowie Maz.. Jest też program artystyczny przygotowywany przez zespół artystyczny Szmaragdy, wydanie albumu fotografii historycznej, mural upamiętniający 600-lecie, konkurs graficzny i kapsuła czasu, do której trafić mają rzeczy przeznaczone do otwarcia za kolejne 100 lat. 
Cały tekst w najbliższym wydaniu TM. 

autor: rj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Mała elektrownia wodna - miasto przedstawia wizualizację

    Inwestycja jest jednym z największych przedsięwzięć zaplanowanych na 2021 roku Zobacz galerie...

  • Protest Kobiet w Makowie Mazowieckim

    Protest przybrał formę spaceru po mieście Zobacz galerie...

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...