Tygodnik Makowski

Sobota, 16 stycznia 2021

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Maków Mazowiecki

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

Zmarł Bogumił Jan Dzwoniarski

12.01.2021 09:31:46

Odszedł 7 stycznia 2021 roku.
Bogumił Dzwoniarski w latach 60. i 70. ubiegłego wieku pełnił funkcję Kierownika Wydziału Oświaty i Kultury Urzędu Powiatowego w Makowie Mazowieckim, a następnie został Inspektorem Oświaty i Wychowania. Przyczynił się do budowy SP nr 2, ZSZ, przedszkoli publicznych, doprowadził również do końca budowę budynku MDK. Dzięki jego inwencji w ówczesnych latach oświata  została dobrze wyposażona w sprzęt i pomoce naukowe. Wyróżniał się  za efektowne i różnorodne zasługi na rzecz kultury, był także organizatorem licznych sesji naukowych, pozyskał naukowców do współpracy dla wydania monografii „Maków Mazowiecki i Ziemia Makowska”. 
Pan Bogumił w swoim życiu został kilka razy odznaczony za swoje zasługi m.in. „Za zasługi dla Miasta Makowa Mazowieckiego” w 2006 roku, Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski w 1980 r., Medalem Komisji Edukacji Narodowe, Srebrną Odznaką Odbudowy Warszawy.

autor: oprac. rj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Mała elektrownia wodna - miasto przedstawia wizualizację

    Inwestycja jest jednym z największych przedsięwzięć zaplanowanych na 2021 roku Zobacz galerie...

  • Protest Kobiet w Makowie Mazowieckim

    Protest przybrał formę spaceru po mieście Zobacz galerie...

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...