Tygodnik Makowski

Czwartek, 26 listopada 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. portal.samorządowy.pl
fot. portal.samorządowy.pl

Zdalne nauczanie to orka na ugorze

18.11.2020 14:25:00

Nauczycieli i rodziców zapytaliśmy o opinie na temat zdalnego nauczania najmłodszych uczniów, którzy niedawno dołączyli do starszych koleżanek i kolegów, korzystających z tej formy nauczania nieco wcześniej.

 

- Pracuję zdalnie, więc mogę kontrolować czy dzieci przebywają na lekcji, pomóc w nauce. Większość jednak moich koleżanek musi zostawić dzieci w domu i mieć nadzieję, że usiądą przy biurku i będą słuchać nauczycieli. Nie rozwiązano problemu rodzin wykluczonych cyfrowo. Mimo że szkoły dysponują komputerami i mogą przekazać je rodzicom żeby dzieci mogły zdalnie się uczyć, problemem nadal jest to, że rodzice młodszych dzieci mogą po prostu nie wiedzieć, w jaki sposób zalogować się na Librusie, Classroomie itp. Krótko i żartobliwie mówiąc: nauka zdalna to orka na ugorze – mówi Katarzyna Kurek z Makowa Mazowieckiego, mama dwóch uczących się zdalnie córek.

Więcej w papierowym wydaniu "Tygodnika"  nr 47

autor: rj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz