Tygodnik Makowski

Czwartek, 26 listopada 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. archiwum prywatne
fot. archiwum prywatne

Patryk Rolka - trener jakże osobisty

18.11.2020 10:08:42

Jego przygoda ze sportem zaczęła się 16 lat temu, w zbudowanej przez tatę garażowej siłowni. Tam zaczął ćwiczyć regularnie.

– Tę siłownię potem razem z bratem sobie rozbudowaliśmy. Przez lata zrobiłem rozmaite kursy, szkolenia, doskonaliłem techniki. Chciałem zostać instruktorem i jak najlepiej przekazywać zdobytą wiedzę innym – mówi nam Patryk Rolka z Krasnosielca.

To mu się wkrótce udało. Swoją pasję zaczął realizować w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnosielcu. Najpierw poprowadził treningi dla dorosłych, potem przyszły zajęcia dla osób starszych, a w końcu trening dla dzieci. Wszystkie prowadzone według autorskiego planu i metody.- Najbardziej podobała mi się w tym wszystkim praca z ludźmi, którzy dostarczają mnóstwa pozytywnej energii. Na zajęciach czuję się jakbym przebywał w rodzinie, każdy z osobna jest unikalny, każdy ma inne problemy, ale każdy wnosi coś wyjątkowego do grupy – stwierdza.

 Teraz Patryk spełnił kolejne swoje marzenie. W czerwcu ukazała się jego książka „Trener jakże osobisty” wydana w formie e-booka. Od niedawna pozycja dostępna jest również w wersji papierowej.

 - Pomysł na napisanie książki zrodził się w mojej głowie dwa lata temu. Napisałem dwadzieścia pierwszych stron i… przerwałem. Cała praca trafiła na dłuższy czas do szafy – mówi nasz rozmówca.

- Pewnego dnia postanowiłem jednak, że koniec z odkładaniem wszystkiego na później. Kiedy już więc na dobre zabrałem się do pisania książki, to po mniej więcej dwóch miesiącach wszystko było już na ukończeniu.  Miałem już większą wiedzę na temat odżywiania oraz treningów, więc rozbudowałem książkę w ten sposób, aby każda osoba, która nie ma najmniejszego doświadczenia w tematyce zdrowego trybu życia, mogła od razu zastosować wszystkie wskazówki w swoim życiu – opowiada. 

Cały tekst w papierowym wydaniu TM.

autor: rj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Protest Kobiet w Makowie Mazowieckim

    Protest przybrał formę spaceru po mieście Zobacz galerie...

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...

  • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

    Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...