Tygodnik Makowski

Czwartek, 26 listopada 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Ponad 13,5 tysiąca chryzantem zostało zgłoszonych do odebrania

14.11.2020 00:45:57

Niesprzedane na Wszystkich Świętych kwiaty powędrowały do ARiMR-u.

 Nagłe zamknięcie cmentarzy związane ze Świętem Zmarłych, a ogłoszone przez rząd zaledwie dzień wcześniej spowodowało, że dotkliwe straty ponieśli drobni przedsiębiorcy handlujący chryzantemami i zniczami. Już na drugi dzień rząd ogłosił wsparcie dla handlujących. Do odkupienia niesprzedanych kwiatów została wyznaczona Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pomoc przysługiwała posiadaczom co najmniej 50 chryzantem doniczkowych w fazie pełnej dojrzałości, lub co najmniej 200 sztuk chryzantem ciętych w fazie pełnej dojrzałości.

- Do Biura Powiatowego ARiMR w Makowie Mazowieckim wpłynęły 24 wnioski posiadaczy chryzantem, którzy nie sprzedali tych kwiatów w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi epidemią COVID-19. Ze złożonych deklaracji wynika, że producenci zgłosili zapotrzebowanie na odebranie 13 739 szt. chryzantem doniczkowych, nie zgłoszono natomiast chryzantem ciętych – informuje Anna Ignatowicz, kierownik Biura Powiatowego ARiMR w Makowie Mazowieckim. 

Cały tekst w najbliższym numerze TP.

autor: rj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Protest Kobiet w Makowie Mazowieckim

    Protest przybrał formę spaceru po mieście Zobacz galerie...

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...

  • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

    Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...