Tygodnik Makowski

Czwartek, 26 listopada 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Czerwonka:To nie był wypadek, ale zabójstwo

27.09.2020 20:05:24

Wypadek z udziałem rowerzysty okazał się dokładnie zaplanowaną zbrodnią

 
Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce zakończyła śledztwo prowadzone przeciwko 25-letniemu Adrianowi C., 30-letniemu Piotrowi Ż oraz 26-letniemu Szymonowi N. Adrian C. i Piotr Ż.. Zostali oskarżeni o zabójstwo.

 24 lipca 2019 r  około godziny 9.30 policja w Makowie Mazowieckim została powiadomiona o wypadku drogowym, w którym nieznany sprawca potrącił Błażeja C. i zbiegł z miejsca zdarzenia. Do wypadku doszło w Czerwonce Szlacheckiej. Pokrzywdzony 67-latek został przetransportowany do szpitala w Makowie, w kilka dni później na skutek odniesionych obrażeń  zmarł.

Początkowo śledztwo prowadzone było w kierunku wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym. W związku z wątpliwościami co do przyczyn i przebiegu wypadku drogowego, policja i prokuratura pojęła jednak intensywne czynności operacyjno – śledcze.

Ustalono, że w lipcu 2019 r. Adrian C. i Piotr Ż. postanowili pozbawić życia Błażeja C., który był kuzynem Adriana C. Błażej C. ustanowił Adriana C. jedynym spadkobiercą swego pokaźnego majątku. Sprawcy potrzebowali środków finansowych na prowadzenie działalności gospodarczej i na pokrycie długów.

Sprawcy zbrodnię dokładnie zaplanowali i postanowili wcielić ją w życie. W Różanie na fałszywe dane osobowe kupili samochód marki Audi.

- 24 lipca 2019 r. w godzinach porannych Piotr Ż. pojechał do miejsca zamieszkania pokrzywdzonego i obserwował go. Błażej C. wsiadł na rower i wyjechał z posesji. Kiedy mężczyzna jechał drogą asfaltową, Piotr Ż. ruszył za nim. W pewnej chwili przyspieszył i uderzył Błażeja C. prawą stroną pojazdu w tył roweru. Na skutek zderzenia Błażej C. uderzył w przydrożne drzewo, a następnie wpadł do rowu – czytamy w informacji prokuratury.

Kierowca audi zbiegł z miejsca zdarzenia, samochód został  porzucony w lesie. Potem sprawcy, wraz z Adrianem C.,  udali się do Szymona N.Razem zacierali ślady  zbrodni  - Mężczyźni uszkodzili karoserię samochodu, wybili szyby oraz zabrali tablicę rejestracyjną, kołpaki i koło dojazdowe.

Adrian C. i Piotr Ż. zostali oskarżeni o zabójstwo Błażeja C., zaś Piotr Ż. Dodatkowo także o nakłanianie do zbrodni zabójstwa oraz sfałszowanie dokumentów. Szymon N. został oskarżony o utrudnianie prowadzenia śledztwa. Sprawcom zabójstwa grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności oraz pozbawienie praw publicznych, sprawcy utrudniania prowadzenia postępowania – kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Przez cały okres trwania śledztwa wobec Adriana C. i Piotra Ż. stosowany był środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

(Z informacji Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce)
 rj

Artykuł w jutrzejszym numerze Tygodnika

autor: rj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Protest Kobiet w Makowie Mazowieckim

    Protest przybrał formę spaceru po mieście Zobacz galerie...

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...

  • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

    Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...