Tygodnik Makowski

Środa, 05 sierpnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Maków Mazowiecki

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki
fot. Mazowiecki Urząd Wojewódzki

Pieniądze na pieczę zastępczą i dla DPS-u

31.07.2020 15:04:08

Umowę podpisał wojewoda mazowiecki Konstanty Radziwiłł.
Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł podpisał z przedstawicielami jednostek samorządu terytorialnego umowy w ramach programów: Maluch +, centra opiekuńczo- mieszkalne oraz wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19. Podpisano 30 umów, na łączną kwotę 10 mln 385 tys. 994 zł. Uroczystość odbyła się 30 lipca w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim w Warszawie. Wśród beneficjentów znalazł się także powiat makowski. 
W ramach programu „Wsparcie dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej w okresie epidemii COVID-19” powiat makowski otrzymał  181 tys. 245 zł. Program ma na celu wsparcie podopiecznych placówek, rodzin zastępczych oraz rodzinnych domów dziecka, które otrzymają pomoc w zakresie m.in. zakupu komputerów i wyposażenia teleinformatycznego na realizowanie zadań w trybie zdalnej nauki.
Dzień później 31 lipca wojewoda podpisał kolejne umowy. Tym razem z dotacji z rezerwy celowej na realizację zadań własnych jednostek samorządu terytorialnego powiat makowski otrzymał 16 tys. 600 zł. Środki przeznaczone zostaną m.in. na przyznanie gratyfikacji osobom zatrudnionym w domach pomocy społecznej, ze szczególnym uwzględnieniem pracowników narażonych na negatywne skutki wystąpienia stanu epidemii wirusa SARS-CoV-2.

autor: rj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

    Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...

  • Studniówka klas IV Technikum Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz.

    Fot. Zdzisław Smardzewski Zobacz galerie...

  • Maków stolicą karate

    Mistrzostwa Polski Kyokushin juniorów i młodzieżowców Polskiego Związku Karate Zobacz galerie...