Tygodnik Makowski

Poniedziałek, 10 sierpnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Maków Mazowiecki

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

Święto Policji w Makowie Mazowieckim

25.07.2020 13:35:33

Funkcjonariusze świętowali w piątek 24 lipca.

Uroczysty apel poprzedziła Msza Święta koncelebrowana przez księdza kapelana Marka Podsiadlika.

Z okazji Święta Policji Komendant Powiatowy Policji w Makowie Maz.  kom. Andrzej Dziadak  wręczył funkcjonariuszom akty mianowania na wyższe stopnie policyjne oraz wyróżnienia dla policjantów i pracowników makowskiej komendy.
Nominacje na wyższe stopnie otrzymało 24 funkcjonariuszy makowskiej Policji. Awanse w korpusie aspirantów 10 funkcjonariuszy, w korpusie podoficerów  10 funkcjonariuszy, w korpusie szeregowych 4 funkcjonariuszy.
„Brązową Odznakę Zasłużony Policjant” przyznaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji otrzymał zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Policji w Makowie Mazowieckim –asp. szt. Marcin Jaworski. Odznaka nadawana jest w uznaniu szczególnych zasług i osiągnięć służbowych, które przyczyniły się do ochrony bezpieczeństwa ludzi oraz utrzymania bezpieczeństwa i porządku publicznego.
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda oznaczył „ Srebrnym Medalem za długoletnią służbę” zastępcę Naczelnika Wydziału Kryminalnego kom. Sylwestra Wawrzonkowskiego.
Odznaczeni policjanci posiadają wysoko wyspecjalizowaną wiedzę zawodową. Cechuje ich profesjonalizm i fachowość. Każdy z nich ma w swoim dorobku szereg sukcesów zawodowych.
Komendant Powiatowy Policji w Makowie Maz. wyróżnił również pracownika cywilnego makowskiej komendy Jolantę Rutkowską w postaci nagrody pieniężnej za zaangażowanie i wysiłek włożony w realizację zadań służbowych.
W dalszej kolejności kom. Andrzej Dziadak odczytał list Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu insp.Michała Ledziona z okazji Święta Policji  oraz złożył wszystkim policjantom, policjantkom oraz pracownikom cywilnym życzenia oraz podziękowania za trud i wytrwałość w realizacji codziennych zadań.
Niestety ze względu na pandemię koronawirusa w tym roku również w Komendzie Powiatowej Policji w Makowie Mazowieckim uroczystość obchodów Święta Policji miała inną formę niż w minionych latach. W uroczystości wzięli udział tylko policjanci, policjantki i pracownicy Policji
źródło: KPP Maków Maz. 

autor: rj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

    Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...

  • Studniówka klas IV Technikum Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz.

    Fot. Zdzisław Smardzewski Zobacz galerie...

  • Maków stolicą karate

    Mistrzostwa Polski Kyokushin juniorów i młodzieżowców Polskiego Związku Karate Zobacz galerie...