Tygodnik Makowski

Poniedziałek, 25 stycznia 2021

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. fot. Maciej Jóźwiak
fot. fot. Maciej Jóźwiak

Wilki? Są tu od kilku lat

21.07.2020 13:36:53

- Wilki występują w lasach naszego nadleśnictwa – mówi nam Hanna Kępczyńska- specjalista Służby Leśnej ds. ochrony lasu, przyrody i edukacji leśnej Nadleśnictwa Parciaki.

– Populacja wilka wyraźnie się odradza. Był bowiem czas, kiedy wilk był gatunkiem zagrożonym, natomiast objęcie go ścisłą ochroną spowodowało, że zwierząt jest więcej.  

Fundacja WWF Polska szacuje, że w Polsce populacja wilka, który pierwotnie był jednym z najbardziej powszechnych drapieżników, liczy obecnie 2 tys. osobników, co i tak jest dużym postępem w stosunku do stanu wyjściowego. - Na terytorium Polski wilki występują w 3 różnych populacjach – na południu, w polskiej części Karpat (populacja karpacka), we wschodniej części kraju (populacja bałtycka) oraz na zachód od Wisły, gdzie nasze wilki wraz z wilkami po niemieckiej stronie granicy tworzą populację środkowo-europejską, która posiada status zagrożonej w Europie – czytamy na stronie. 
Ślady obecności, tych inteligentnych, wytrzymałych, ale i niezwykle opiekuńczych w stosunku do swojej watahy zwierząt można spotkać również w powiecie makowskim. Niedawno młodego osobnika udało się uchwycić za pomocą foto pułapki Maciejowi Jóźwiakowi, pasjonatowi fotografii, twórcy profilu Kocham Orzyc. 
Więcej w najnowszym numerze TM. 

autor: rj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Mała elektrownia wodna - miasto przedstawia wizualizację

    Inwestycja jest jednym z największych przedsięwzięć zaplanowanych na 2021 roku Zobacz galerie...

  • Protest Kobiet w Makowie Mazowieckim

    Protest przybrał formę spaceru po mieście Zobacz galerie...

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...