Tygodnik Makowski

Wtorek, 24 listopada 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Maków Mazowiecki

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

fot. Nasze Cztery Łapy
fot. Nasze Cztery Łapy

Przytulisku Nasze Cztery Łapy grozi zamknięcie

18.07.2020 09:06:29

- Przecież tu chodzi o dobro zwierząt... Z pewnością bezdomne psy nie będą miały lepiej w dużym schronisku (przykład Radysy) niż w takim małym przytulisku prowadzonym przez wolontariuszy - apelują wolontariusze.
Tymczasowy Punkt Przetrzymywania bezdomnych psów w Makowie Mazowieckim powstał w marcu 2015 r z inicjatywy osób, którym los bezdomnych psów nie był obojętny i przy przychylności władz miasta. Na terenie PSZOK został wydzielony, ogrodzony niewielki fragment działki, na którym stanęły kojce dla psów. 
Opieką nad zwierzętami zajmują się dorośli wolontariusze, którzy zawiązali i zarejestrowali stowarzyszenie zwykłe- Nasze Cztery Łapy. Psy dwa razy dziennie wyprowadzane są na  spacery , karmione, zmieniana jest woda w miskach, sprzątane kojce. Opiekę weterynaryjną sprawuje weterynarz (wszystkie psy są zaszczepione od chorób zakaźnych, p/wściekliźnie, sterylizowane/kastrowane.Systematycznie odrobaczane i zabezpieczone od kleszczy) Za te usługi płaci gmina.
Psom szukane są nowe domy, oddawane są do adopcji na podstawie umowy adopcyjnej i po sprawdzeniu warunków. 
Tymczasem okazało się, że  psy w myśl ustawy powinny być złapane i niezwłocznie oddane do schroniska...
- Prosimy o pomoc w znalezieniu takiego rozwiązania aby wszystko było zgodne z prawem i dalej Przytulisko mogło funkcjonować - apelują wolontariusze. 
Do tematu wrócimy. 

autor: rj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz