Tygodnik Makowski

Środa, 27 stycznia 2021

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Maków Mazowiecki

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

Matura 2020: największe obawy budzi matematyka

12.06.2020 07:30:00

Uczniowie liceum, zwłaszcza w klasach gdzie dominującym przedmiotem była matematyka, do egzaminu maturalnego podeszli bez większych obaw. W technikum są one dużo większe, co ma swoje uzasadnienie. To przedmiot, który najczęściej trzeba poprawiać, co nie zawsze udaje się za pierwszym razem.
Dariusz Milewski, dyrektor Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim opowiada, że w tej szkole język polski na poziomie podstawowym pisały 62 osoby. Byli to uczniowie technikum. Na egzamin na poziomie rozszerzonym z tego przedmiotu nie było chętnych. Młodzież w tej szkole najbardziej obawiała się drugiego dnia matur, podczas którego musiała się zmierzyć z matematyką. W tym przypadku do egzaminu przystąpiły 92 osoby, o 30 więcej niż jest tegorocznych absolwentów. - Od 4 lat w tej szkole nie ma już liceum, a wciąż 8 jego absolwentów zdaje egzamin maturalny. Nieliczni podchodzą do niego po raz trzeci. Większość to maturzyści, którzy ukończyli szkołę i nie przystępowali od razu do matury jako absolwenci. Z reguły wyjeżdżają oni za granicę lub podejmują pracę w kraju, a potem uznają że ten egzamin może im się przydać – opowiada nasz rozmówca. Szerzej w Tygodniku Makowskim.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Mała elektrownia wodna - miasto przedstawia wizualizację

    Inwestycja jest jednym z największych przedsięwzięć zaplanowanych na 2021 roku Zobacz galerie...

  • Protest Kobiet w Makowie Mazowieckim

    Protest przybrał formę spaceru po mieście Zobacz galerie...

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...