Tygodnik Makowski

Środa, 27 stycznia 2021

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Maków Mazowiecki

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

Dofinansowanie do zakupu wozów strażackich

10.06.2020 08:00:00

10 czerwca ruszył nabór dla mazowieckich OSP na pomoc w zakupie wozów strażackich. W sumie na ten cel władze Mazowsza przeznaczyły dodatkowe 7 mln zł.

– Mamy sygnały od strażaków, że nasze wsparcie to jest ten brakujący przysłowiowy grosz, którego druhom brakuje do zakupu samochodu. I to grosz niemały, bo nasza dotacja wynosi do 100 tys. zł. Zapraszam do składania wniosków – przekonuje marszałek Adam Struzik.

Trzeba się spieszyć, bo nabór potrwa tylko przez siedem dni, do 17 czerwca br. Pomoc skierowana jest do gmin, których jednostki OSP uzyskały wsparcie z innych źródeł finansowania. Wsparcie samorządu województwa jest jednym z elementów tzw. montażu finansowego, który pozwala OSP zakupić samochody ratowniczo-gaśnicze.

Decyzja zarządu Mazowsza to odpowiedź na osłabione z powodu epidemii budżety gmin i miast. Wnioski można składać za pośrednictwem poczty, e-PUAP lub osobiście (liczy się data wpływu do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie ul. Skoczylasa 4, 03-469 Warszawa lub ul. Jagiellońska 26, 03-719 Warszawa, z dopiskiem: „Wniosek OSP-samochód") na formularzu wniosku do pobrania.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Mała elektrownia wodna - miasto przedstawia wizualizację

    Inwestycja jest jednym z największych przedsięwzięć zaplanowanych na 2021 roku Zobacz galerie...

  • Protest Kobiet w Makowie Mazowieckim

    Protest przybrał formę spaceru po mieście Zobacz galerie...

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...