Tygodnik Makowski

Czwartek, 26 listopada 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. UG w Krasnosielcu
fot. UG w Krasnosielcu

Zakończony remont przy kościele

07.06.2020 10:00:00

Duże zmiany zaszły na placu wokół kościoła w Drążdżewie Małym, w gminie Krasnosielc. Jeszcze rok temu prowadziła do niego żwirowa, błotnista droga. Prace budowlane zostały już zakończone. Teraz jest się czym pochwalić.

W ramach zadania pn. „Zagospodarowanie przestrzeni publicznej wokół kościoła parafialnego w Drążdżewie Małym” utwardzono nawierzchnię dróg manewrowych, ułożono chodniki z kostki brukowej oraz utwardzono miejsca parkingowe.

W celu upamiętnienia zabytkowego kościoła zamontowana została tablica pamiątkowa. Ten piękny drewniany obiekt został rozebrany i złożony ponownie na terenie skansenu w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Jest tam jedną z atrakcji turystycznych. Parafianie z Drążdżęwa mają natomiast nową, murowaną świątynię.

Ponadto dla podkreślenia walorów estetycznych miejsca zasadzona została ozdobna roślinność, zamontowane zostały ławeczki oraz lampy oświetleniowe.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz