Tygodnik Makowski

Środa, 27 stycznia 2021

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Maków Mazowiecki

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

Absolutorium dla Zarządu Powiatu

05.06.2020 18:00:00

Zarząd Powiatu Makowskiego otrzymał na ostatniej sesji absolutorium. Zanim do tego doszło, starosta musiał wysłuchać krytycznych uwag ze strony opozycji. Nie chodziło jednak o inwestycje, bo te wypadły dobrze.

Starosta Zbigniew Deptuła opowiadał, że przeważająca część dochodów powiatu to subwencje i dotacje. Dochody własne stanowią tylko 19 procent wpływów. Wydatki wyniosły 64,65 mln zł. Budżet zamknął się deficytem. Planowano, że wyniesie on aż 3 mln zł, ostatecznie zaś jego wysokość ograniczyła się do 552 tys. zł. Na inwestycje wydano ponad 20,6 mln zł, co stanowiło 31,9 procenta ogółu wydatków. Jest to najwyższy wskaźnik w historii powiatu.

Gospodarz powiatu podkreślił, że inwestycje drogowe były dla samorządu priorytetem. Wydano na nie ponad 15 mln zł. Pieniędzy wystarczyło na modernizację ponad 22 km dróg, remont mostu i ułożenie 600 m chodnika. Na rozbudowę i modernizację budynku LO przeznaczono ok. 3,7 mln zł, na zakup sprzętu medycznego dla szpitala – 500 tys. zł.

Szerzej w Tygodniku Makowskim

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Mała elektrownia wodna - miasto przedstawia wizualizację

    Inwestycja jest jednym z największych przedsięwzięć zaplanowanych na 2021 roku Zobacz galerie...

  • Protest Kobiet w Makowie Mazowieckim

    Protest przybrał formę spaceru po mieście Zobacz galerie...

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...