Tygodnik Makowski

Środa, 08 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Szelków: raport o stanie gminy

30.05.2020 10:00:00

Gmina Szelków jest jedną z biedniejszych w powiecie makowskim. Zgodnie z odgórnym zaleceniem, jej władze przygotowały poświęcony temu samorządowi doroczny raport. Przedstawiają w nim m.in. skalę zrealizowanych w 2019 inwestycji. Były one skromne, co gminni włodarze tłumaczą dużymi nakładami na oświatę.

Do oświaty w ub. roku gmina Szelków dołożyła 1,8 mln zł. Jest to podyktowane chęcią podniesienia standardu szkoły i zapewnienia dzieciom dodatkowych zajęć, by uczniowie pochodzący ze wsi mieli podobne możliwości kształcenia jak dzieci w dużych miastach.

- Staramy się pozyskiwać środki z zewnątrz, aby wyrównać szanse edukacyjne naszych dzieci. Myślę, że wydatki na oświatę to dobrze zainwestowane pieniądze, które w przyszłości przyniosą efekty w postaci wykształconych młodych ludzi. Mamy nadzieję, że wrócą oni w rodzinne strony, zamieszkają w naszej gminie i będą pracować, inwestować i rozwijać swoje pasje – przekonuje wójt Arnold Maciej Grossmann.

Szerzej w Tygodniku Makowskim.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

    Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...

  • Studniówka klas IV Technikum Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz.

    Fot. Zdzisław Smardzewski Zobacz galerie...

  • Maków stolicą karate

    Mistrzostwa Polski Kyokushin juniorów i młodzieżowców Polskiego Związku Karate Zobacz galerie...