Tygodnik Makowski

Sobota, 04 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Maków Mazowiecki

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

fot. LO w Makowie Maz.
fot. LO w Makowie Maz.

Z dyplomem od prezydenta

30.05.2020 09:30:00

Emilia Politowska, uczennica klasy I C Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Makowie Mazowieckim, otrzymała dyplom od prezydenta RP Andrzeja Dudy oraz marszałek Sejmu Elżbiety Witek za udział w konkursie artystyczno - literackiego „Polskie serce pękło. Katyń 1940”.
Konkurs zainaugurowało Muzeum Katyńskie. Skierowany był on do młodzieży szkół średnich. Został ogłoszony w 80. rocznicę zbrodni katyńskiej. W uroczystości wziął udział także minister MSWiA Mariusz Kamiński. W komitecie honorowym znalazł się m. in. prezydent RP Andrzej Duda. Organizatorem konkursu była Kancelaria Sejmu. Spotkał się on z dużym odzewem. Brało w nim udział ponad 700 uczniów szkół ponadpodstawowych. - Też postanowiłam zmierzyć się z zadaniem. To dla mnie zaszczyt otrzymać dyplom od prezydenta RP i marszałka Sejmu. Sam udział był dla mnie szczególną lekcją i wołaniem o prawdę historyczną. Polacy zamordowani w Katyniu byli wierni swojej Ojczyźnie i pamięć o nich musi trwać.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

    Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...

  • Studniówka klas IV Technikum Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz.

    Fot. Zdzisław Smardzewski Zobacz galerie...

  • Maków stolicą karate

    Mistrzostwa Polski Kyokushin juniorów i młodzieżowców Polskiego Związku Karate Zobacz galerie...