Tygodnik Makowski

Środa, 21 października 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Maków Mazowiecki

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

Trudny rok dla samorządów

23.05.2020 10:00:00

Makowskie starostwo obawia się, że bieżący rok jest trudny ze względu na panującą w kraju epidemię. Może ona wiele zmienić w zakresie planowanych inwestycji, ponieważ budżet powiatu na rok 2020, który przyjęty został w ubiegłym roku, oparty jest na założeniach rosnącego rozwoju gospodarczego i możliwości pozyskania środków zewnętrznych.

- Gospodarcze zawirowania, z którymi mamy obecnie do czynienia w kraju mogą spowodować znaczne ograniczenie dochodów powiatu, co z pewnością będzie rzutowało na realizację przyjętych planów inwestycyjnych na ten rok i na kolejne lata – uważa starosta makowski Zbigniew Deptuła.

Zapewnia, że samorząd powiatowy stara się plan inwestycyjny na każdy rok określać głównie pod względem potrzeb społecznych i możliwości pozyskania środków zewnętrznych, których w jego przekonaniu w tym roku będzie mniej niż w latach ubiegłych.

Szerzej w wydaniu papierowym TM

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz