Tygodnik Makowski

Czwartek, 26 listopada 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Pozbywają się kłopotliwej folii

01.05.2020 16:10:00

Gmina Karniewo jako jedna z pierwszych rozpoczęła realizację zadania dotyczącego usuwania folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej. Na ten cel samorządowi udało się pozyskać dofinansowanie wynoszące ponad 142 tys. zł. Pieniądze pochodzą z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Na terenie gminy Karniewo odbiory mają się odbyć zgodnie z harmonogramem w 11 lokalizacjach. Ruszyły one już w pierwszych wioskach. W kolejnych dniach folia ma być odbierana w kilku innych miejscowościach, w każdym terminie od godz. 9.00: 4 maja - w Malechach ( rolnicy z miejscowości Malechy, Chełchy Kmiece, Ośnica), 5 maja - w Byszewie ( rolnicy z miejscowości Byszewo, Czarnostów – Polesie, Karniewo), 7 maja - w Czarnostowie ( rolnicy z miejscowości Czarnostów, Krzemień), 8 maja - w Szwelicach (rolnicy z miejscowości Szwelice, Baraniec, Gościejewo).

Rolnicy z terenu Gminy Karniewo, którzy nie złożyli wniosku o udział w programie, a posiadają odpady rolnicze, mogą je dostarczyć do dowolnej lokalizacji. Odpady muszą być podzielone na frakcje: odrębnie folia rolnicza biała, folia rolnicza czarna i czarno-biała, siatka do owijania balotów, sznurek do owijania balotów, opakowania po nawozach, opakowania typu Big Bag.

Szerzej w wydaniu papierowym TM. 

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Protest Kobiet w Makowie Mazowieckim

    Protest przybrał formę spaceru po mieście Zobacz galerie...

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...

  • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

    Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...