Tygodnik Makowski

Wtorek, 04 sierpnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Maków Mazowiecki

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

fot. MJ
fot. MJ

Maków opustoszeje?

02.02.2020 17:14:49

Statystyki nie napawają optymizmem

Niestety jesteśmy społeczeństwem starzejącym się. Otrzymujemy pieniądze za urodzenie dziecka, a także na jego wychowanie, ale nie odmieniło to trendu, że od lat w Makowie Mazowieckim notujemy więcej zgonów, niż urodzeń.


Poznaliśmy statystyki Urzędu Stanu Cywilnego, które kolejny raz niosą niepokojące wieści. Od kilku lat spada liczba urodzeń i zawieranych małżeństw, rośnie za to liczba zgonów. To oznacza tylko jedno: miasto się wyludnia, co nie wróży dobrze na przyszłość. Zjawisko potęguje fakt, że część osób migruje do większych miast lub wyjeżdża za granicę.


W 2010 roku miasta liczyło 10 115 mieszkańców zameldowanych na stałe. Pięć lat później (w 2005 r.) było ich 9 860, w 2016 r. - 9 743. Rok 2017 przyniósł kolejny spadek stałych meldunków – wtedy wynosiły one 9 597, w 2018 r. w miasto skurczyło się do 9 476 osób. W 2019 r. niepokojący trend się nie zmienił, bo liczba mieszkańców zameldowanych na stałe wynosiła 9 380. Łatwo policzyć, że od 2010 r. Maków Mazowiecki stracił 735 mieszkańców. Wydawać się może, że to niewiele, ale jeśli nic się nie zmieni, a trend pozostanie na dotychczasowym poziomie, na koniec stulecia miasto skurczy do rozmiarów obecnego Różana.

Więcej w najnowszym numerze TM

autor: MJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

    Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...

  • Studniówka klas IV Technikum Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz.

    Fot. Zdzisław Smardzewski Zobacz galerie...

  • Maków stolicą karate

    Mistrzostwa Polski Kyokushin juniorów i młodzieżowców Polskiego Związku Karate Zobacz galerie...