Tygodnik Makowski

Czwartek, 26 listopada 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Maków Mazowiecki

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

fot. KPP
fot. KPP

Działali by poprawić bezpieczeństwo pieszych

27.01.2020 12:52:47

Policyjne działania przeprowadzone w miniony czwartek miały poprawić bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu

Wypadki z udziałem pieszych zbierają śmiertelne żniwo, a wielu przechodniów i rowerzystów starcie z pojazdem przypłaca zdrowiem.

Takim zdarzeniom na terenie powiatu makowskiego mają zapobiegać działania, które przeprowadzono 23 stycznia. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, ale też bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamali przepisów ruchu drogowego.

Działania pod nazwą „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”, miały na celu poprawę bezpieczeństwa tej grupy osób. Policjanci reagowali na wykroczenia popełniane przez pieszych, rowerzystów, czy motorowerzystów, jak również kierujących pojazdami, którzy nieprawidłowym zachowaniem na drogach powodują zagrożenie.


Podczas prowadzonych działań mundurowi ujawnili 1 wykroczenie, które zostało popełnione przeciwko bezpieczeństwu pieszych.

Policjanci nieustannie apelują o trzeźwość kierujących pojazdami, jak i rowerzystów. Kierowanie w stanie nietrzeźwości to  nieodpowiedzialne i bezmyślne zachowanie, które może mieć o wiele więcej skutków niż wyrok karny, czy utrata prawa jazdy.

- Przypominamy, że każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat - informuje rzecznik prasowy KPP w Makowie Maz Katarzyna Pstrągowska.

autor: MJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Protest Kobiet w Makowie Mazowieckim

    Protest przybrał formę spaceru po mieście Zobacz galerie...

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...

  • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

    Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...