Tygodnik Makowski

Wtorek, 26 stycznia 2021

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Biblioteka w Krasnosielcu
fot. Biblioteka w Krasnosielcu

prof. Paweł Rok w Krasnosielcu

12.01.2020 14:17:36

Pieśń ptaków oraz kolędy w wykonaniu wybitnego wiolonczelisty

8 stycznia 2020 r. bibliotekę w Krasnosielcu odwiedził wybitny wiolonczelista, dyrygent i pedagog prof. Paweł Rok. W trakcie swojej kariery koncertował niemal we wszystkich krajach świata (odbył m.in. 36 koncertów w Japonii). Jest laureatem pierwszych nagród w licznych koncertach. Unikalne brzmienie wiolonczeli profesora, którego mogliśmy posłuchać, jest bardzo wysoko oceniane przez wielu krytyków muzycznych.


Na początek zabrzmiały kolędy. Dowiedzieliśmy się, że kolędy to tańce narodowe. Do większości polskich kolęd możemy zatańczyć poloneza, a są to m.in. „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, „Dzisiaj w Betlejem”, „Bóg się rodzi”, natomiast „Przybieżeli do Betlejem” to oberek „Jezus malusieńki”– kujawiak, „Z narodzenia Pana” – mazur.

Są jednak również takie tradycyjne, polskie kolędy, do których się nie tańczy. W czasie ponad godzinnego koncertu zostały wykonane dzieła mistrzów takich jak: Jan Sebastian Bach, Franz Schubert i innych wielkich kompozytorów muzyki poważnej. Na koniec zabrzmiał piękny utwór katalońskiego kompozytora Pau Casalsa pt. Song of the Birds (pieśń ptaków), który podejmuje temat pokoju i wolności. Zaproszony gość otrzymał gromkie brawa.


Niezwykły, wzruszający koncert z pewnością na długo pozostanie w pamięci publiczności.

autor: MJ

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Mała elektrownia wodna - miasto przedstawia wizualizację

    Inwestycja jest jednym z największych przedsięwzięć zaplanowanych na 2021 roku Zobacz galerie...

  • Protest Kobiet w Makowie Mazowieckim

    Protest przybrał formę spaceru po mieście Zobacz galerie...

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...