Tygodnik Makowski

Poniedziałek, 06 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Maków Mazowiecki

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

Kolej do Pułtuska, Makowa i Przasnysza?

31.12.2019 22:00:00

Polskie Koleje Państwowe przyjęły Master Plan rozwoju sieci w Warszawskim Węźle Kolejowym. Na trasie planowanych linii znalazły się Pułtusk, Przasnysz i Maków Mazowiecki.

 Przyjęty dokument zawiera szereg działań PKP, dotyczących zarówno inwestycji będących w toku, jak i tych planowanych w bliższej i dalszej perspektywie. Najwięcej miejsca poświęcono aglomeracji warszawskiej. Natomiast mieszkańców północnego Mazowsza najbardziej interesuje nitka ze stolicy w kierunku północnym. Będzie stanowić kontynuację istniejącej linii kolejowej do Legionowa i ma dotrzeć do miejsc pozbawionych transportu szynowego.
Powstanie nowej, regionalnej linii znalazło się w planach, ale ewentualna realizacja zamierzenia nie nastąpi szybko, ponieważ mowa o inwestycjach mających powstać po... 2027 r.
mj

 Więcej w najbliższym TM

autor: redakcja17

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

 • mieszkaniec Makowa, 2020-01-02 17:07:17
  Kolej do Makowa Mazowieckiego
  Wspaniała sprawa już nie mogę się doczekać kiedy będę mógł pojechać w szeroki świat koleją z Makowa Pozdrawiam wszystkich przyszłych pasażerów makowskiej kolei

Ostatnie FotoreportażeRSS

 • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

  Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...

 • Studniówka klas IV Technikum Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz.

  Fot. Zdzisław Smardzewski Zobacz galerie...

 • Maków stolicą karate

  Mistrzostwa Polski Kyokushin juniorów i młodzieżowców Polskiego Związku Karate Zobacz galerie...