Tygodnik Makowski

Środa, 27 stycznia 2021

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Płoniawy-Bramura

A A A poleć znajomemu drukuj stronę


Budujemy mosty? Nie!- pana starosty

31.12.2019 11:00:00

O budowę nowego mostu w Krzyżewie Nadrzecznym apelują mieszkańcy. W tej sprawie radny powiatowy Bogdan Bagiński zwrócił się do starosty makowskiego o pomoc. Most jest oficjalnie zamknięty, ale wciąż stanowi dogodny skrót i jest w fatalnym stanie.Czy jest nadzieja na poprawę sytuacji?


Most na rzece Orzyc zlokalizowany jest na pograniczu miejscowości Jaciążek i Krzyżewo Nadrzeczne. Usytuowany jest na terenie gminy Płoniawy-Bramura w ciągu drogi gminnej Jaciążek - Krzyżewo Nadrzeczne - Stare Zacisze - granica gminy. Zarządcą tej drogi jest wójt gminy Płoniawy-Bramura.

Od kilku lat most jest zamknięty, ze względu na jego bardzo zły stan techniczny, co stanowi dużą uciążliwość dla mieszkańców wsi Krzyżewo Nadrzeczne, którzy muszą korzystać z wielokilometrowych objazdów i jeździć przez mosty w Młodzianowie albo Łęgu. Wielu z nich ryzykuje przejazd zamkniętą przeprawą.

Podczas sesji Rady Powiatu 16 grudnia radny Bagiński pytał:

- Czy istnieje możliwość remontu lub dofinansowania przebudowy mostu na rzece Orzyc w miejscowości Krzyżewo Nadrzeczne? Most stanowi poważny problem, od 8 lat oficjalnie jest zamknięty, ale mieszkańcy dalej z niego korzystają. To grozi katastrofą. Czy powiat mógłby przejąć ten odcinek drogi, ponieważ powiat ma większą moc niż gmina Płoniawy? – pytał radny.

Starosta nie pozostawił nadziei

Starosta Zbigniew Deptuła nie pozostawił złudzeń. – Most w Krzyżewie znajduje się w ciągu drogi gminnej; jego remont należy do zadań gminy, która ma możliwość pozyskania na ten cel środków od wojewody. Pan chce, abyśmy to przejęli, wobec tego to ja mam dla Pana pytanie: czy nie mamy nic do roboty na swoich drogach? Mamy jeszcze wiele dróg żwirowych, więc musimy się zastanowić: czy mamy przejmować kolejne drogi, które wymagają remontu?

mj

 Więcej w najbliższym wydaniu TM

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz