Tygodnik Makowski

Wtorek, 04 sierpnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Maków Mazowiecki

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

Maków Maz. Podatki od nieruchomości w górę

09.12.2019 11:15:00

Radni podjęli uchwałę, określającą wysokość stawek podatku od nieruchomości, które będą obowiązywać na terenie miasta w roku 2020. Stawki podatku od nieruchomości, podobnie jak w roku ubiegłym, są zgodne z górną granicą stawek przewidzianych w ustawie.

 

- Stawki podatku od nieruchomości zaproponowane na rok 2020 są waloryzowane o wskaźnik inflacji ze względu na stosowanie łagodnej polityki podatkowej, która ma jednocześnie na celu zapobieganie zachwianiu się wykonania budżetu miasta na rok 2020. Stawki w poszczególnych grupach podatkowych zostały zwaloryzowane o wskaźnik inflacji - wyjaśniła skarbnik Monika Wołosz.

W przypadku budynków mieszkalnych, od 1 stycznia przyszłego roku stawka podatku wyniesie 0,81 zł od 1 m kw. powierzchni użytkowej budynku. W roku 2019 r. płaciliśmy 0,79 zł za m kw.

Zmianie ulegnie również stawka podatku za budynki związane z prowadzeniem działalności gospodarczej, która wyniesie 22,10 zł od m kw. powierzchni użytkowej. W roku 2019 przedsiębiorcy płacili 21,65 zł za m kw. 

Od 1 stycznia wzrosną także roczne stawki podatku od nieruchomości od gruntów związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, bez względu na sposób ich zakwalifikowania w ewidencji gruntów i budynków. W 2020 r. stawka podatku za takie grunty będzie wynosiła 0,80 zł od 1 m kw. powierzchni (w 2019 r. było to 0,75 zł m kw.)

W przyszłym roku nie zmieni się stawka od budowli, która podobnie jak dotychczas, wynosić będzie 2% ich wartości.

autor: mj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

    Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...

  • Studniówka klas IV Technikum Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz.

    Fot. Zdzisław Smardzewski Zobacz galerie...

  • Maków stolicą karate

    Mistrzostwa Polski Kyokushin juniorów i młodzieżowców Polskiego Związku Karate Zobacz galerie...