Tygodnik Makowski

Poniedziałek, 01 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Maków Mazowiecki

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

fot. archiwum
fot. archiwum

Od 10 lat nie płaci czynszu

21.11.2019 15:20:00

Wielu lokatorów mieszkań komunalnych z Makowie Maz. zalega z czynszem, a wartość zadłużenia przekroczyła 800 tysięcy złotych. Rekordzista – mieszkaniec lokalu socjalnego - zalega z opłatami za 123 miesiące. W mieszkaniu komunalnym najwyższa zaległość to 73-krotność czynszu.

 

Makowski Urząd Miasta kieruje do dłużników wezwania do zapłaty, wpisuje opornych do Krajowego Rejestru Długów, składa wnioski do sądu o wydanie nakazów zapłaty, a kiedy nakaz nie skutkuje uregulowaniem zobowiązań - kieruje sprawę do komornika.

Jak przyznają pracownicy magistratu, duża liczba postępowań komorniczych kończy się umorzeniem z uwagi na bezskuteczność egzekucji. Po prostu bywa, że dłużnicy nie mają żadnych dochodów ani majątku, z którego można byłoby ściągnąć zaległości. Pieniądze, które lokatorzy otrzymują z systemu opieki społecznej nie podlegają zajęciu komorniczemu, gdyż są chronione przez prawo. Dotyczy to także świadczeń rodzinnych i wychowawczych, również pochodzących z 500 plus.

Więcej w papierowym wydaniu "Tygodnika"

autor: mj

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Studniówka klas IV Technikum Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz.

    Fot. Zdzisław Smardzewski Zobacz galerie...

  • Maków stolicą karate

    Mistrzostwa Polski Kyokushin juniorów i młodzieżowców Polskiego Związku Karate Zobacz galerie...

  • Przytul psa

    Fot. archiwum Przystanku na Cztery Łapy Zobacz galerie...