Tygodnik Makowski

Czwartek, 04 czerwca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Będą ciąć wydatki na inwestycje

08.11.2019 15:50:00

Konflikt między rządem a samorządami trwa, a zapłacą za niego mieszkańcy. Do chóru zaniepokojonych dołączyli właśnie burmistrz Makowa Mazowieckiego Tadeusz Ciak oraz wójt gminy Karniewo Michał Jasiński. Na alarm biją także włodarze Przasnysza i Ciechanowa. Wydatki rosną, dochody maleją, a oznacza to jedno - mniej inwestycji.

 

  Burmistrz Makowa Maz. Tadeusz Ciak odniósł się do budżetowych problemów. Włodarz alarmuje, że zmiany w podatku PIT uszczuplą dochody Makowa Mazowieckiego o 200 tys. zł, podwyżki w oświacie wygenerują dodatkowy milion kosztów, a kolejne pół miliona złotych miasto będzie musiało przeznaczyć na zwiększenie płacy minimalnej.

- Rada Miejska i moja skromna osoba jest za tym, aby oświata się zmieniała i nadążała za zmianami, które proponuje świat. Jesteśmy też za postulatami stawianymi przez nauczycieli podczas strajku. Różne są drogi dochodzenia do tego celu, ale jedną z najgorszych dróg jest wzrost wynagrodzenia kosztem budżetu samorządu – mówił burmistrz podczas ostatniej sesji.

Dodał, że od kiedy sięga pamięcią wszystkie rządzące ekipy starały się przerzucać coraz większy ciężar wydatków na samorządy, ale to, co dzieje się w tej chwili, budzi prawdziwe zaniepokojenie.

Więcej w papierowym wydaniu "Tygodnika" nr 46

autor: M.J.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Studniówka klas IV Technikum Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz.

    Fot. Zdzisław Smardzewski Zobacz galerie...

  • Maków stolicą karate

    Mistrzostwa Polski Kyokushin juniorów i młodzieżowców Polskiego Związku Karate Zobacz galerie...

  • Przytul psa

    Fot. archiwum Przystanku na Cztery Łapy Zobacz galerie...