Tygodnik Makowski

Poniedziałek, 25 stycznia 2021

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Maków Mazowiecki

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

Debata o bezpieczeństwie

09.10.2019 09:05:00

3 października 2019 roku w godz. 12:00- 14:00 w MDK-u odbyła się ewaluacyjna debata społeczna dotycząca bezpieczeństwa na terenie powiatu makowskiego, w której wziął udział starosta makowski Zbigniew Deptuła. Debata zorganizowana została przez Komendę Powiatowa Policji w Makowie Mazowieckim. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele KP PSP w Makowie Mazowieckim, dyrektorzy i nauczyciele szkół, pracownicy MOPS, PCPR, młodzież oraz mieszkańcy powiatu makowskiego.

Pierwszy zabrał głos starosta, który przytoczył ideę przyświecającą debacie:„Porozmawiajmy o bezpieczeństwie”, bo tylko rozmawiając o problemach możemy je rozwiązywać.

Następnie Komendant KPP w Makowie Mazowieckim kom. Andrzej Dziadak przedstawił zgromadzonym dane dotyczące przestępczości w naszym powiecie. W ostatnich 9 miesiącach wykrywalność w 7 głównych kategoriach przestępstw wynosiła 65,4%. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo w ruchu drogowym to nadal główną przyczyną wypadków jest niedostosowanie prędkości do warunków na drodze (33%). Zmniejszyła się również ilość oszustw "na wnuczka" dzięki profilaktyce prowadzonej wśród seniorów. Komendant przypomniał również, że 3 lata temu została wdrożona Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Od początku istnienia na portalu odnotowano 1288 zgłoszeń, a mapa umożliwia szybką komunikację policji ze społeczeństwem.

Naczelnik Wydziału Prewencji KPP w Makowie Mazowieckim nadkom. Sławomir Klik przedstawił działanie dzielnicowych na terenie powiatu, ich zadania oraz podsumował akcje profilaktyczne prowadzone przez KPP w Makowie Mazowieckim.

Jak informuje makowskie starostwo, podsumowano również wnioski i postulaty zgłoszone podczas ostatniej debaty powiatowej oraz stopień ich realizacji. W drugiej części debaty mieszkańcy zgłaszali konkretne sytuacje i zagrożenia dla bezpieczeństwa i porządku publicznego. Dziękowano również policji za dobrą współpracę i apelowano o dalszą pomoc. Na zakończenie starosta makowski zwrócił się bezpośrednio do młodzieży z prośbą o rozwagę i dbanie o własne bezpieczeństwo.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Mała elektrownia wodna - miasto przedstawia wizualizację

    Inwestycja jest jednym z największych przedsięwzięć zaplanowanych na 2021 roku Zobacz galerie...

  • Protest Kobiet w Makowie Mazowieckim

    Protest przybrał formę spaceru po mieście Zobacz galerie...

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...