Tygodnik Makowski

Poniedziałek, 25 stycznia 2021

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. gmina Karniewo
fot. gmina Karniewo

Pożar tartaku w gminie Karniewo

20.09.2019 18:00:00

18 września br. o 07:14 jednostki OSP zostały zaalarmowane o zaistnieniu pożaru tartaku w miejscowości Malechy w gminie Karniewo.

Na miejscu okazało się, że pali się sterta tzw. obladrów i trocin. Początkowo wydawało się, że pożar zostanie w miarę szybko opanowany, jednak rzeczywistość okazała się inna.

Jak informuje urząd gminy, nagromadzony na placu palący się wewnątrz materiał pozostały w wyniku przeróbek technologicznych drewna trzeba było po ugaszeniu ładować na samochody, przewozić na wskazane przez zarządcę tartaku oddalone o ok 4 km. miejsce i przelewać wodą.

Działania ostatnich sekcji trwały do późnych godzin popołudniowych następnego dnia i niestety kosztowały strażaków dużo pracy, zużyto bardzo duże ilości wody nie wspominając o kosztach pracy samochodów i sprzętu.

W akcji, którą kierował st.kpt. Michał Kacprzycki brały udział OSP Chełchy Kmiece, Czarnostów, Karniewo, Łukowo, Szwelice oraz jednostki spoza gminy: OSP Gąsewo, OSP Węgrzynowo i zastęp JRG PSP Maków Maz.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Mała elektrownia wodna - miasto przedstawia wizualizację

    Inwestycja jest jednym z największych przedsięwzięć zaplanowanych na 2021 roku Zobacz galerie...

  • Protest Kobiet w Makowie Mazowieckim

    Protest przybrał formę spaceru po mieście Zobacz galerie...

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...