Tygodnik Makowski

Wtorek, 26 stycznia 2021

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Maków Mazowiecki

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

fot. ŻAK Maków Maz.
fot. ŻAK Maków Maz.

Makowscy maturzyści w Salonie Maturzystów Perspektyw

19.09.2019 09:30:00

Po raz czternasty Politechnika Warszawska gościła uczestników Warszawskiego Salonu Maturzystów Perspektywy. Tłumy maturzystów wypełniły Aulę i sale wykładowe, w których eksperci OKE w Warszawie prowadzili prezentacje na temat matury 2020. Byli wśród nich maturzyści z Zespołu Szkól w Makowie Mazowieckim

Jak informuje szkoła, wśród przyszłych maturzystów byli także uczniowie Technikum z Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Mazowieckim (klasy: IV RT, IV TG oraz IV TE pod opieką M. Świąder, M. Dębka i W. Kowalczyk). Wyjazd zorganizowała wicedyrektor i polonistka- W. Kowalczyk.

Młodzież miała okazję dowiedzieć się, jak skutecznie zdać maturę i zaplanować swoją przyszłość na kolejne lata. Uczniowie mogli porozmawiać ze studentami oraz pracownikami i zasięgnąć języka, czego się można spodziewać na poszczególnych uczelniach. Przyszłoroczni maturzyści mogli zapoznać się z niezwykle bogatą ofertą kształcenia, nowymi kierunkami, warunkami studiowania oraz perspektywami zatrudnienia.

- Wzięliśmy udział w następujących zajęciach: Egzamin maturalny z języków obcych – analiza wymagań i zadań egzaminacyjnych, prowadzonych przez Elżbietę Kręciejewską oraz Andrzeja Pyszkiewicza - ekspertów OKE w Warszawie, Egzamin maturalny z biologii – analiza wymagań i zadań egzaminacyjnych, której dokonała Nella Lenart, współpracownik OKE w Warszawie, Egzamin maturalny z geografii – analiza wymagań i zadań egzaminacyjnych - te zajęcia poprowadziła Hanna Gronczewska, ekspert OKE w Warszawie - opowiadają uczniowie.

Najbardziej jednak spodobały im się zajęcia zorganizowane przez Nową Erę pt. Mistrzowie pamięci. Warsztat poprowadził Bartłomiej Boral– ceniony ekspert oraz trener pamięci, kreatywności i rozwoju umysłowego, zajmujący wysokie miejsca w światowej czołówce. B. Boral wraz z bratem są obecnie najwyżej sklasyfikowanymi Polakami w światowym rankingu sportu pamięci (WMSC).

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz