Tygodnik Makowski

Piątek, 03 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Msza za poległych lotników

19.09.2019 09:00:00

5 września władze gminy Rzewnie wraz z mieszkańcami Napiórk Ciężkich i Butnych uczestniczyły we mszy polowej odprawionej przez ks. Mirosława Sebunię - proboszcza Parafii Rzewnie - w intencji poległych w dniu 6 września 1939 r. pilotów 51 eskadry rozpoznawczej 5 pułku lotniczego.

Jak informuje urząd gminy, po mszy nastąpiło uroczyste złożenie wieńców przez delegacje: Rady Gminy i Urzędu Gminy Rzewnie oraz Mieszkańców Napiórk.

W swoim wystąpieniu płk Wiesław Chrzanowski – Wójt Gminy Rzewnie powiedział: „Drodzy mieszkańcy – wolność nie jest nam dana raz na zawsze, trzeba się o nią nieustannie troszczyć, o tę wolność trzeba zabiegać, starać się żyć w zgodzie -ponad podziałami w Polsce , Unii Europejskiej oraz troszczyć się o siebie nawzajem, aby nigdy więcej nie spotkała nas tragedia wojny. Dziś nie musimy w tak heroiczny sposób udowadniać swojej miłości do Ojczyzny. Naszym zadaniem jest uczciwa praca i nauka oraz pamięć o tych wszystkich, którzy oddali życie za naszą wolność…”. Niedzielne popołudnie będziemy wspominać ze wzruszeniem. Potrzeba nam takich spotkań, młode pokolenia mogą na żywo uczestniczyć w lekcji historii -tej tragicznej lecz dowodzącej miłość do Ojczyzny.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

    Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...

  • Studniówka klas IV Technikum Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz.

    Fot. Zdzisław Smardzewski Zobacz galerie...

  • Maków stolicą karate

    Mistrzostwa Polski Kyokushin juniorów i młodzieżowców Polskiego Związku Karate Zobacz galerie...