Tygodnik Makowski

Wtorek, 11 sierpnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Najbardziej usportowione szkoły

12.09.2019 09:05:00

W roku szkolnym 2018/2019 tytuł „Najbardziej Usportowionej Szkoły Ponadgimnazjalnej w powiecie makowskim” wywalczyło Liceum Ogólnokształcące Nr I w Makowie Mazowieckim, uzyskując 35 punktów, II miejsce zajął Zespół Szkół w Makowie Mazowieckim, III miejsce ex aequo - Zespół Szkół w Różanie i Zespół Szkół w Krasnosielcu.

10 września w sali konferencyjnej Starostwa podsumowano „Powiatowe Igrzyska Dzieci i Młodzieży Szkolnej w roku szkolnym 2018/2019”. W ramach tej inicjatywy zorganizowano łącznie 39 zawodów sportowych rangi powiatowej dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnych. Eliminacje powiatowe przeprowadzono w kategorii: „Igrzyska dzieci”, „Igrzyska młodzieży” i „Licealiada”. Zawody były organizowane na obiektach sportowych całego powiatu makowskiego. Po zakończeniu każdych zawodów sportowych zwycięskie szkoły i indywidualni zwycięzcy otrzymali pamiątkowe trofea sportowe.

Jak informuje starostwo, w roku szkolnym 2018/2019 zostało wręczonych 128 szt. Pucharów oraz 1450 medali sportowych ufundowanych przez Starostwo Powiatowe. Dla zwycięzców eliminacji międzypowiatowych igrzysk w biegach przełajowych Starostwo Powiatowe zapewniło na własny koszt transport, umożliwiający wzięcie udziału uczniów w eliminacjach wojewódzkich.

Na szczególne wyróżnienie zasługują koordynatorzy igrzysk 2018/2019, którzy czuwali nad prawidłowym przebiegiem współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży szkolnej tj.: Krzysztof Kymona, Rafał Witkowski, Marcin Gutowski, Tadeusz Kacprzycki, Rafał Napiórkowski, Robert Brzuzy, Artur Grześkowicz, Tomasz Grześkowicz, Waldemar Zając, Janusz Gołyś, Konrad Łukaszewski, Artur Bujnowski, Paweł Chełchowski oraz Grzegorz Łuniewski - wiceprezes Klubu Sportowego Maków Biega, który wspólnie z Krzysztofem Kymona zorganizowali po raz pierwszy na terenie Parku Sapera indywidualne i sztafetowe biegi przełajowe.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

    Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...

  • Studniówka klas IV Technikum Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz.

    Fot. Zdzisław Smardzewski Zobacz galerie...

  • Maków stolicą karate

    Mistrzostwa Polski Kyokushin juniorów i młodzieżowców Polskiego Związku Karate Zobacz galerie...