Tygodnik Makowski

Czwartek, 26 listopada 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Makowianie skazani za przemyt uchodźcy

05.09.2019 18:00:00

Portal niezależna.pl opisuje przypadek skazania dwóch mieszkańców Makowa Mazowieckiego we Francji. To pracownicy firmy pogrzebowej, którzy pojechali po zwłoki, które mieli przywieźć do kraju. Zostali zatrzymani, bo w trumnie znaleziono uchodźcę.

Według doniesień portalu, do zdarzenia miało dojść kilka miesięcy temu. To miał być rutynowy kurs, jakich wiele w tej firmie. Między Francją a Anglią przeprawić mieli się promem, następnie odebrać ciało i wrócić do Polski.

Matka jednego ze skazanych opowiada, że zatrzymali się na stacji benzynowej, żeby zatankować. To był ich stały punkt. Jej syn w tym momencie spał, a jego kolega zatankował samochód i poszedł na stację, żeby zapłacić. To był jego błąd, że nie zamknął samochodu. Uchodźca wykorzystał to i wszedł im do trumny. Oni później przy wjeździe na prom zostali prześwietleni i wyszło na jaw, że ktoś jest w tej trumnie, o czym nie mieli pojęcia.

Mężczyźni zostali aresztowani i skazani na 14 miesięcy więzienia za próbę przemytu uchodźcy. Sąd nie dał wiary tłumaczeniom Polaków.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Protest Kobiet w Makowie Mazowieckim

    Protest przybrał formę spaceru po mieście Zobacz galerie...

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...

  • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

    Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...