Tygodnik Makowski

Środa, 05 sierpnia 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Mazowsze w Parlamencie Europejskim

30.05.2019 09:00:00

W wyborach 26 maja mieszkańcy Mazowsza wybrali 9 europosłów. To oni będą reprezentowali mazowiecką regionalną wspólnotę samorządową w Parlamencie Europejskim.

Jest wśród nich pięciu dotychczasowych europarlamentarzystów: Ryszard Czarnecki, Danuta Huebner, Jarosław Kalinowski, Zbigniew Kuźmiuk, Jacek Saryusz-Wolski.

W Parlamencie Europejskim znajdą się także także: wicemarszałek Senatu Adam Bielan, poseł na Sejm Andrzej Halicki, były premier Włodzimierz Cimoszewicz i były prezydent Słupska Robert Biedroń.

W skali kraju na listy wyborcze Komitetu Prawa i Sprawiedliwości oddanych zostało 45,38 proc. głosów ważnych; na Koalicję Europejską – 38,47 proc.; na Wiosnę – 6,06 proc.; na Konfederację – 4,55 proc.; na Kukiz'15 – 3,69 proc.; na Lewicę Razem – 1,24 proc.

Wybranych zostało 52 europosłów. Jeden z nich – Dominik Tarczyński (PiS) – obejmie mandat dopiero w dniu, w którym Wielka Brytania opuści Unię Europejską.

Komitet Prawa i Sprawiedliwości wygrał 27 mandatów w europarlamencie, Koalicja Europejska uzyskała 22 mandaty, a Wiosna – 3 mandaty.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

    Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...

  • Studniówka klas IV Technikum Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz.

    Fot. Zdzisław Smardzewski Zobacz galerie...

  • Maków stolicą karate

    Mistrzostwa Polski Kyokushin juniorów i młodzieżowców Polskiego Związku Karate Zobacz galerie...