Tygodnik Makowski

Poniedziałek, 26 października 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Maków Mazowiecki. Przygotowania do jubileuszu 600-lecia

27.05.2019 11:15:00

Maków Mazowiecki rozpoczął przygotowania do obchodów 600-lecia nadania mu praw miejskich, które przypadają w 2021 roku. W tym celu powołano komitet organizacyjny.

Jego przewodniczącą została Anna Winiarek, dyrektorka Miejskiego Domu Kultury w Makowie Mazowieckim. Funkcję wiceprzewodniczącego pełni Andrzej Lasota – wykładowca Akademii Humanistycznej w Pułtusku i PWSZ w Ciechanowie, wiceprezes Towarzystwa Naukowego Educare; skarbnika - Katarzyna Ciesielska, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Jubilatka” w Makowie Mazowieckim, a sekretarza – Alicja Prejs, szefowa Wydziału Rozwoju Gospodarczego, Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych i Promocji Urzędu Miejskiego.
W komitecie znaleźli się ponadto: burmistrz Tadeusz Ciak i jego zastępczyni Aneta Dąbrowska, Jan Rutkowski – prezes Stowarzyszenia Pomocy Liceum Ogólnokształcącemu im. Marii Skłodowskiej-Curie w Makowie Maz., Lech Gadomski – prezes spółki „Juma” w Makowie Maz., Jacek Brzostek – prywatny przedsiębiorca, Anna Zatońska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Makowie, Sławomir Olzacki – dziennikarz i Dariusz Milewski – historyk, dyrektor Zespołu Szkół im. ŻAK w Makowie Maz.
Zgodnie z zarządzeniem burmistrza pracami komitetu kieruje przewodnicząca i to ona ponosi odpowiedzialność za całokształt przygotowań do jubileuszu. W zależności od potrzeb na zaproszenie przewodniczącej mogą w nich uczestniczyć także inne osoby, niebędące członkami komitetu. 

rn

 Więcej w najbliższym wydaniu TM

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...

  • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

    Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...

  • Studniówka klas IV Technikum Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz.

    Fot. Zdzisław Smardzewski Zobacz galerie...