Tygodnik Makowski

Czwartek, 26 listopada 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Spotkanie z autorką w MDK w Makowie

08.05.2019 10:30:00

17 maja o godz. 11.00 w Miejskim Domu Kultury (Galeria M przy ul. Moniuszki 2) w Makowie Mazowieckim odbędzie się spotkanie z autorką książki poświęconej przysłowiom związanym z końmi.

Autorką książki jest debiutująca w tej roli Ula Kowalczuk - wieloletnia miłośniczka koni, która zafascynowała się przysłowiami, porzekadłami i określeniami związanymi z końmi (nazwanych przez nią konizmami), istniejącymi w języku polskim.

W ramach tej publikacji ukazały się dwa tomy przysłów, dotyczących tej tematyki. Książka ta może stać się kompendium wyrażeń i zwrotów związanych z końmi i tym samym wzbogacić wiedzę współczesnych miłośników koni o doświadczeniach hipicznych wcześniejszych pokoleń i wartościach przez nich wyznawanych. Może być też ciekawym vademecum dla miłośników języka polskiego, jak również lekturą rodzinną, która pobudzi do wspólnej dyskusji.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Protest Kobiet w Makowie Mazowieckim

    Protest przybrał formę spaceru po mieście Zobacz galerie...

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...

  • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

    Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...