Tygodnik Makowski

Piątek, 03 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. fot Kuria Diecezjalna
fot. fot Kuria Diecezjalna

Pogrzeb byłego proboszcza z Rzewnia

04.05.2019 11:00:00

Rzewnie i Baboszewo w żałobie: 2 maja w wieku 86 lat zmarł ks. prałat Stanisław Welenc, emerytowany proboszcz parafii św. Urbana, były proboszcz parafii w Rzewniu (powiat makowski). Pogrzeb - 6 maja godz. 14.00 w Baboszewie.
Duchownym był przez blisko 40 lat. Pełnił m.in. funkcje wikariusza w parafiach w Baboszewie, Wyszkowie, Płocku, Rypinie i Wyszogrodzie. W 1965 roku został administratorem parafii w Rzewniu. Jej proboszczem był przez kilkanaście lat, do 1977 roku. Potem był m.in. proboszczem parafii Matki Bożej Królowej Polski w Mławie i parafii w Baboszewie. W 1998 roku przeszedł na emeryturę. Pełnił m.in funkcje: ojca duchownego w dekanacie płońskim, referenta ministrantów, wizytatora nauki religii. Był doktorem teologii. Duchowny został odznaczony godnością kapelana Ojca Świętego (prałata) w 1988 roku. Będąc na emeryturze napisał 12 książek. Cieszył się dużym szacunkiem ze strony parafian. Mszę pogrzebową, pożegnalną koncelebrował będzie, 6 maja o godz. 14.00 w Baboszewie, biskup płocki Piotr Libera.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

    Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...

  • Studniówka klas IV Technikum Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz.

    Fot. Zdzisław Smardzewski Zobacz galerie...

  • Maków stolicą karate

    Mistrzostwa Polski Kyokushin juniorów i młodzieżowców Polskiego Związku Karate Zobacz galerie...