Tygodnik Makowski

Czwartek, 26 listopada 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Zbieramy sznurki, ratujemy bociany

30.04.2019 11:00:00

Bociany wzmacniają i dobudowuję gniazdo każdego roku, znosząc materiał z okolicznych pól. W ten sposób trafiają do gniazd pozostawione w polu plastikowe sznurki, które stanowią śmiertelne zagrożenie dla młodych, zwłaszcza w ich pierwszych tygodniach życia.

Zbieranie z pól pozostawionych po pracach rolnych sznurków można prowadzić przy okazji spacerów, wędrówek, zabaw na świeżym powietrzu. Zbieranie zauważonych sznurków może stać się nawykiem, dzięki któremu bez specjalnych nakładów sił i czasu uda się zmniejszać zagrożenie powodowane przez te niepozorne, ale często śmiertelne pułapki.

Organizatorzy tej inicjatywy zapraszają do organizowania akcji zbierania sznurków, której celem jest oczyszczenie określonego obszaru, najlepiej w otoczeniu gniazda. Szczególnie zachęcają, żeby w zbieranie sznurków zaangażowały się szkoły.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Protest Kobiet w Makowie Mazowieckim

    Protest przybrał formę spaceru po mieście Zobacz galerie...

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...

  • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

    Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...