Tygodnik Makowski

Sobota, 26 września 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Trzy placówki zawiesiły strajk

17.04.2019 00:00:00

Trzy placówki oświatowe w powiecie makowskim zawiesiły strajk. To zaś oznacza, że nadal na tym terenie strajkuje 25 przedszkoli i szkół.

 Mimo strajku, w szkołach w ubiegłym tygodniu odbywały się egzaminy gimnazjalne, a w tym tygodniu trwają egzamin uczniów klas ósmych szkół podstawowych. 

W powiecie makowskim strajkuje 25 z 37 funkcjonujących placówek oświatowych. O trzy mniej niż tydzień wcześniej. Trzy z nich w referendum zdecydowały, że nie będą strajkować, a w sześciu nie ma strajku, bo nie posiadają one struktur związkowych. 

Prezes ZNP w powiecie makowskim Ewa Miecznikowska twierdzi, że nie ma przeszkód, żeby strajkujący nauczyciele w godzinach popołudniowych wzięli w tym tygodniu udział w posiedzeniach Rad Pedagogicznych, tak żeby było możliwe wystawienie uczniom końcowych ocen (zwłaszcza w szkołach średnich). Dzięki temu na początku maja będą mogli oni przystąpić do egzaminów maturalnych. Na tym terenie one także powinny odbyć się bez zakłóceń. 

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...

  • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

    Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...

  • Studniówka klas IV Technikum Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz.

    Fot. Zdzisław Smardzewski Zobacz galerie...