Tygodnik Makowski

Sobota, 23 stycznia 2021

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php
fot. Roman Nadaj
fot. Roman Nadaj

Nasi na Mazowieckich Zapustach

04.03.2019 12:00:00

Dwa zespoły z powiatu makowskiego uczestniczyły w ostatnią niedzielę na 38 Przeglądzie Zespołów Zapustnych. Tym razem ta bardzo ciekawa impreza zorganizowana została w Jednorożcu, w powiecie przasnyskim.

 Wzięło w niej udział aż 21 zespołów. Jak opowiadają organizatorzy, z roku na rok poprawia się poziom występów. Grupy zapustne starają się zaciekawić widzów, a przede wszystkich wywołać uśmiech na ich twarzach. 

Na przeglądzie pojawiły się dwa zespoły z powiatu makowskiego - Szelków, kierowany przez Krystynę Fabisiak i Makowianka, której kierownikiem jest Jadwiga Kwiatkowska - Wyrzykowska. 

Ta ostatnia opowiadała nam, że niedawno mocno chorowała na zapalenie oskrzeli i płuc. Zespół miał bardzo mało prób. Rozchorował się też jeden muzykant, który gra na akordeonie. Bała się, że ona też nie będzie mogła przyjechać. Mimo osłabienia po chorobie, stawiła się z "Makowianką" w Jednorożcu. 

Grupy z powiatu makowskiego razem z innymi przemaszerowały ulicami Jednorożca. Potem zaś każda z nich zaprezentowała się na scenie w pobliskiej szkole. 

Na zdjęciu: członkowie Makowianki

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Mała elektrownia wodna - miasto przedstawia wizualizację

    Inwestycja jest jednym z największych przedsięwzięć zaplanowanych na 2021 roku Zobacz galerie...

  • Protest Kobiet w Makowie Mazowieckim

    Protest przybrał formę spaceru po mieście Zobacz galerie...

  • Wspólnie za budową mostu

    Samorządowcy podpisali list intencyjny na środku Narwi Zobacz galerie...