Tygodnik Makowski

Poniedziałek, 25 stycznia 2021

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Podszył się pod policjanta, okradł kobietę

29.01.2019 10:45:00

Oszust okradł starszą panią z Makowa. Podszył się pod policjanta. Nie był sam. Oszukana straciła kilkanaście tysięcy złotych.

W ostatnich dniach na telefon stacjonarny mieszkanki Makowa Mazowieckiego zadzwoniła kobieta przedstawiając się za pracownika poczty, chciała upewnić się czy kobieta jest w domu, ponieważ ma dla niej przesyłkę.

Jak informuuje makowska komenda, po chwili telefon ponownie zadzwonił, tym razem seniorka w słuchawce usłyszała męski głos. Mężczyzna przedstawił się jako policjant, podał imię nazwisko i numer legitymacji. Pytał swoją rozmówczynię o telefon z poczty i oświadczył, że była to próba oszustwa, a policja chce namierzyć i zatrzymać oszustkę.

Fałszywy policjant poprosił o współpracę, zapewniając przy tym, że nie ma się czego obawiać, bo będzie chroniona. Kobieta zgodziła się i podała nr swojego telefonu komórkowego. 86-latka wykonując polecenia oszusta, z którym miała stały kontakt telefoniczny, wypłaciła z konta pieniądze i dokonała przelewu na wskazany przez swojego rozmówcę nr konta. Mężczyzna zastrzegł żeby nie rozmawiała z pracownikami banku.

Szerzej w następnym Tygodniku Makowskim.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz