Tygodnik Makowski

Wtorek, 07 lipca 2020

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W trosce o Państwa bezpieczeństwo polecamy nadawać ogłoszenia za pośrednictwem naszej strony: https://tc.ciechanow.pl/ogloszeniatest/pliki/ogloszenie.php

Rozmowy koalicyjne na finiszu

16.11.2018 18:00:00

W najbliższy poniedziałek o godz. 13.00 rozpocznie się pierwsza sesja Rady Powiatu Makowskiego w tej kadencji. Wszystko wskazuje na to, że starosta się nie zmieni. Będziemy za to mieli m.in. nowego wicestarostę i przewodniczącego Rady Powiatu.

Na pierwszej sesji mają zostać wybrani starosta, wicestarosta, pozostali trzej członkowie Zarządu Powiatu, przewodniczący Rady Powiatu i wiceprzewodniczący. 

Przewodniczących komisji stałych poznamy na kolejnym posiedzeniu. W każdym razie takiego punktu na razie nie przewidziano w porządku obrad. 

 Według nieoficjalnych informacji, PSL dogadało się z Ziemią Makowską - Porozumienie w sprawie zawarcia koalicji, która rządzić będzie przez najbliższe 5 lat w samorządzie powiatowym. Na ukończeniu jest program, który uzgadniany jest przez koalicjantów. Najpóźniej w niedzielę mają zakończyć się także rozmowy dotyczące obsady stanowisk. 

Starostą ma pozostać Zbigniew Roman Deptuła. Dotychczasowy wicestarosta, Dariusz Wierzbicki, nie będzie pełnił już tej funkcji. Najprawdopodobniej ma zostać wybrany przewodnicącym Rady Powiatu. 

Wicestarostą zostanie zaś Dariusz Budny, radny z Krasnosielca. W Zarządzie Powiatu ma się znaleźć także m.in. radny powiatowy Sławomir Chrzanowski. 

autor: RN

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

 • Niezadowolony., 2018-11-16 20:01:36
  Bez zmian
  Jak zwykle podział stołków bez zmian. Gratulacje Polsko.

Ostatnie FotoreportażeRSS

 • Skutki burzy na terenie powiatu makowskiego

  Połamane drzewa i zalane piwnice - strażacy interweniowali siedem razy Zobacz galerie...

 • Studniówka klas IV Technikum Zespołu Szkół im. Żołnierzy Armii Krajowej w Makowie Maz.

  Fot. Zdzisław Smardzewski Zobacz galerie...

 • Maków stolicą karate

  Mistrzostwa Polski Kyokushin juniorów i młodzieżowców Polskiego Związku Karate Zobacz galerie...