Tygodnik Makowski

Wtorek, 22 maja 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
 • Ojcem założycielem KGW w Smrocku był mężczyzna

  26.08.2010 08:40:10

  − Naszym „ojcem założycielem” był mężczyzna, a nie kobieta – mówią ze śmiechem panie z koła w Smrocku. – Do założenia koła gospodyń wiejskich namówił nas Marek Todorowski, to był nasz taki pierwszy nieoficjalny prezes. Kiedyś było koło w naszej wsi, należały do niego nasze mamy, ale potem to jakoś zamarło. I dopiero dwa lata temu, za namową Marka, zdecydowałyśmy się zacząć wszystko od nowa.

  Czytaj dalej

 • Potrzeby są ogromne. Rolnicy z pomocą dla powodzian

  07.08.2010 10:04:00

  Mieszkańcy gminy Szelków zebrali prawie 40 ton zboża , 148 bel siana i 14 tysięcy złotych. Przekazali je na pomoc dla powodzian z gminy Słubice. W ten sposób odpowiedzieli na apel Mazowieckiej Izby Rolniczej. Za organizację pomocy opowiada Marek Todorowski szef powiatowego oddziału MIR.

  Czytaj dalej

 • Bociany przynoszą szczęście


  08.07.2010 12:39:01

  Bociany od zawsze kojarzą nam się z polską wsią i nie bez powodu są uważane przez wielu za symbol polskości. Przylatują do nas wiosną a odlatują późnym latem do ciepłych krajów. Swoje gniazda przeważnie budują na słupach elektrycznych, telegraficznych, w bezpośredniej bliskości gospodarstw domowych. Właśnie taki słup z bocianami znajduje się na posesji mieszkanki Starego Strachocina. Ptaki uwiły sobie bardzo duże gniazdo, a gmina Szelków ufundowała im pod to siedlisko platformę.

  Czytaj dalej

Archiwum

Ostatnie FotoreportażeRSS

 • Synagoga otwarta

  Fot. k.k. Zobacz galerie...

 • Minister Obrony w ogniu pytań

  Między innymi o sukcesach dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, obniżce wynagrodzeń dla urzędników zarówno centralnych jaki i samorządowych oraz o planach na najbliższe lata mówił Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej. Zobacz galerie...

 • Złote Gody w Makowie

  Były medale, prezenty, piękne kwiaty i tańce przy dobrej muzyce – tak dziewięć par małżeńskich z Makowa Maz., obchodziło swój złoty jubileusz. Zobacz galerie...