Tygodnik Makowski

Środa, 23 października 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Maków Mazowiecki

A A A poleć znajomemu drukuj stronę

fot. Trener <br>z zawodnikami<br> i współpracownikami
fot. Trener
z zawodnikami
i współpracownikami

Start Maków błysnął na mistrzostwach

02.07.2019 12:00:00

Aż 5 medali zdobyli sztangiści Startu Maków podczas Mistrzostw Krajowego Zrzeszenia LZS do 15 lat w Białkach niedaleko Siedlec. W klasyfikacji drużynowej makowianie zajęli drugie miejsce. Miłosz Wawrzyszcz wydźwigał złoto, ustanawiając rekordy Polski w swojej kategorii wagowej - w rwaniu, podrzucie i dwuboju. W zawodach startowało 50 zawodniczek i 70 zawodników reprezentujących 32 kluby z 10 województw. W punktacji klubowej triumfował LKS Budowlani Całus Nowy Tomyśl, drugie miejsce zajął LSSS Start Maków Mazowiecki

 Miłosz Wawrzyszcz zdobywając złoty medal w kategorii do 96 kg poprawił jednocześnie trzy rekordy kraju.  W rwaniu uzyskał 107 kg, w podrzucie 129 kg, a dwuboju - 236 kg. W historii klubu z Makowa taka sytuacja zdarzyła się po raz pierwszy.


Srebrne medale wywalczyli Jakub Czarnowski (61 kg) i Daria Młotkowska (49 kg). W tej ostatniej kategorii Nina Poniatowska, będąca faworytką, zdobyła brązowy medal. Także Zosia Berlińska, startująca w kategorii do 45 kg, wróciła z imprezy z brązowym medalem.

Trener twierdzi, że za ostatnimi sukcesami makowian stoi nie tylko ciężka praca, ale także dobra atmosfera w klubie. Szkoleniowcowi pomaga córka Aleksandra, która sama z powodzeniem kontynuuje karierę na pomoście w ciechanowskiej Mazovii, syn, a także żona, która czuwa na treningami w liceum. Siłownia Startu, któremu prezesuje Jacek Brzostek, stała się miejscem, do którego zawodnicy chętnie zaglądają.
RN

autor: zmarek

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz