Tygodnik Makowski

Niedziela, 18 sierpnia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. Dom Wesołka
fot. Dom Wesołka

Zaproszenie na wernisaż wystawy

06.02.2019 10:00:00

Wernisaż wystawy "W garderobie Madame Victorii Volter" odbędzie się 12 lutego o godz. 18:30 w Centrum Dialagu Kulturowego "Dom Wesołka", w sali ekspozycyjnej.

Niezwykła wystawa, która miała swoją inaugurację 1.07.2018 roku w Europejskim Centrum Artystycznym im. Fryderyka Chopina w Sannikach, w ramach Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Stanowiła także oprawę scenograficzną do widowiska multimedialnego „Imiona Wolności”, w reżyserii Romana Kołakowskiego, w dniu 9.11.2018 r. w Hali Stulecia we Wrocławiu, także na 100 lecie Niepodległej.

Jak informuje dom kultury, to wystawa bliska szczególnie kobietom z uwagi na 100 lecie praw kobiet. Z męskim akcentem w postaci Tadeusza Woltera, polskiego, dyplomowanego artysty kaligrafa, wykształconego w Paryżu. Wydawcy wielu podręczników kaligrafii, który tworzył w Warszawie w okresie Dwudziestolecia Międzywojennego i był stryjecznym dziadkiem Małgorzaty Retkowskiej, autorki wystawy. Wystawa, która uwrażliwia, tworzona z troską o naszą Matkę Ziemię.

Prezentowane kostiumy inspirowane modą historyczną zostały stworzone głównie z tkanin odpadowych i elementów starych ubrań, które jako niemodne trafiłyby na wysypiska śmieci. To również okazja by poznać autorkę prac Małgorzatę Retkowską, jej Retro - Pasje i nie tylko...

Organizatorzy Miejski Dom Kultury | Miasto Maków Mazowiecki | Centrum Dialogu Kulturowego "Dom Wesołka" | Miejska Biblioteka Publiczna

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz