Tygodnik Makowski

Niedziela, 26 maja 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. GOK Krasnosielc
fot. GOK Krasnosielc

Spotkanie z aktorem Stanisławem Górką

27.11.2018 10:00:00

18 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Krasnosielcu odbył się liryczny recital, w którym Stanisław Górka oraz Jerzy Derfel wykonali ciekawy program pt. „Ach Panie, Panowie…”.

Jak informuje Urząd Gminy, usłyszeliśmy piosenki towarzyszące aktorowi od czasów jego młodości, autorstwa takich mistrzów jak Marian Hemar, Konstanty Ildefons Gałczyński, Bułat Okudżawa, Włodzimierz Wysocki, Agnieszka Osiecka, Jeremi Przybora oraz utwory ze spektakli, w których grał Stanisław Górka.

Prof. dr hab. Stanisław Górka, to aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, pedagog. Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie (1977 r.). Od ponad 30 lat prowadzi autorską metodą zajęcia z emisji głosu (impostacji) w Akademii Teatralnej im. Al. Zelwerowicza w Warszawie. W latach 1977-2006 występował w zespole Teatru Współczesnego w Warszawie, współpracował także z Teatrem Dramatycznym i Nowym w Warszawie, Bałtyckim Teatrem Dramatycznym w Koszalinie i Teatrem Polskim w Bydgoszczy.

Szerzej publiczności znany jest z roli Zbyszka – Kościelnego w serialu „Plebania”. Występował także w „Pannach i wdowach”, „Sławie i chwale”, „Pułkowniku Kwiatkowskim”, „Czasie honoru”.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz