Tygodnik Makowski

Niedziela, 26 maja 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Dom Wesołka zaprasza na bajki

24.09.2018 00:00:00

Organizatorzy zapraszają 29 września o godz. 15.00 do Centrum Dialogu Kulturowego Dom Wesołka w Makowie Mazowieckim - na projekt Bajki Świata, opowieści z walizki, który jest cyklem czterech spotkań z bajkami i opowieściami wraz z animacjami i warsztatami plastycznymi o charakterze rodzinnych spotkań dla rodzin z dziećmi (dzieci w wieku od 3 do 10 lat).

To spotkania teatralne z żywym słowem, muzyką graną na żywo, i treściami zaczerpniętymi z wielokulturowej Polski oraz bogactwa światowego dziedzictwa kulturowego.

Jak informują organizatorzy, bajki i opowieści odnoszą się do tradycji, zadają pytania o tożsamość własną i wspólną, są wędrówką po świecie różnorodnych kultur i obyczajów by poprzez ich ukazanie dostrzec bogactwo i wyjątkowość własnego dziedzictwa. Niosą ze sobą ponadczasowe mądrości przekazywane poprzez Teatr, który jest syntezą różnych Sztuk, co powoduje wielowymiarowe i wieloaspektowe oddziaływanie na widza. Bajki i opowieści są interdyscyplinarne, angażują w sposób aktywny widzów włączając ich do wspólnego działania.

Realizatorem projektu jest Stowarzyszenie Małe Księstwo Makowskie przy współpracy z Centrum Dialogu Kulturowego Dom Wesołka.

autor: rom

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz