Tygodnik Makowski

Sobota, 20 lipca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!
fot. KPP
fot. KPP

Ukradł auto, spowodował kolizję i uciekł

30.07.2018 10:50:00

Policjanci z Posterunku Policji w Krasnosielcu zatrzymali 24-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież samochodu. Mężczyzna ukradł auto, spowodował kolizję i odjechał z miejsca. Później użyczył auto koledze, a sam uciekł.

 

We wtorek wieczorem mieszkaniec Krasnosielca zgłosił kradzież hondy dzwoniąc na telefon alarmowy. Jak ustalili policjanci, dwie godziny wcześniej prawdopodobnie kierujący skradzionym autem spowodował kolizję drogową w miejscowości Amelin i nie zatrzymując się odjechał z miejsca zdarzenia.

Policjanci patrolując teren gminy Krasnosielc zauważyli skradziony pojazd w miejscowości Grądy. Kierujący widząc radiowóz zaczął uciekać. Policjanci natychmiast podjęli pościg za nim. Po kilku minutach mężczyzna zatrzymał samochód i zaczął uciekać pieszo w kierunku lasu. Po krótkim pościgu 21-letni mieszkaniec powiatu makowskiego został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Był trzeźwy. Jak ustalili funkcjonariusze to nie on dokonał kradzieży pojazdu, auto użyczył mu kolega. 21-latek usłyszał zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Poza tym, sąd obligatoryjnie orzeka również zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 1 roku aż do 15 lat.

W trakcie dalszych czynności policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca powiatu makowskiego podejrzanego o kradzież pojazdu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Odpowie za kradzież pojazdu oraz popełnione wykroczenie w ruchu drogowym. Prokurator na wniosek policji zastosował wobec zatrzymanego dozór policji - informuje: mł. asp. Monika Winnik z KPP w Makowie Maz.

autor: red.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz