Tygodnik Makowski

Środa, 23 października 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Piezometry i jarmark

16.07.2018 14:20:00

Na sesji w Różanie przyjęto sprawozdanie z pracy jednej z najważniejszych komisji Rady Miejskiej - komisji radiologicznej, która z ramienia samorządu kontroluje sytuację związaną z lokalizacją na terenie gminy Różan Krajowego Składowiska Odpadów Promieniotwórczych.

 

Przewodniczy komisji radiologicznej Stanisław Kujawa zwrócił uwagę, że z powodu budowy na terenie gminy targowiska jeden z piezometrów został czasowo usunięty. Głos w tej sprawie zabrał również radny Paweł Reszko.

- To urządzenia do mierzenia poziomu skażenia wód powierzchniowych – wyjaśniał zebranym. - Jako komisja radiologiczna szczycimy się tym, że wspólnie z KSOP podejmujemy działania, aby zwiększyć sieć miejsc objętych badaniem. To daje obraz tego, co się dzieje na terenie składowiska i wokół niego. Służą temu właśnie m.in. piezometry. Popieram przewodniczącego komisji,który zabiega, żeby piezometry funkcjonowały bez przerwy, a usunięty piezometr w niedługim czasie był postawiony w niewielkiej odległości od tego, gdzie był wcześniej.

Burmistrz Piotr Świderski (na zdjęciu) zapewnił, że tak się stanie, jednak temat budowy jarmarku, jednej z najkosztowniejszych prowadzonych w tym roku przez gminę inwestycji, wzbudził krytykę ze strony radnego Janusza Skierkowskiego.

- Budowa jarmarku w tej lokalizacji jest nieprzemyślana – mówił. - Na kilka tysięcy metrów kwadratowych dachów i utwardzonej powierzchni jest tylko sześć studni chłonnych, a każda ma po metrze sześciennym objętości. Nie ma tam deszczówki. To inwestycja za ponad 4 mln zł, a kolejny milion będą kosztowały drogi dojazdowe.

Burmistrz Piotr Świderski przypomniał radnemu, że Rada Miejska wydała na to zgodę.

autor: k.k.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz