Tygodnik Makowski

Sobota, 23 czerwca 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę "Tygodnika" na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-makowski. W e-prenumeracie taniej!

Pomoc dla pogorzelców

14.03.2018 14:00:00

Ruszyła pomoc dla rodziny Zabielskich ze wsi Biedrzyce Stara Wieś w gminie Sypniewo, którym doszczętnie spłonął dom. Do pożaru doszło w czwartek, 1 marca, po południu. Pożar objął cały budynek.

 

Dom nie nadawał się do tego, aby rodzina mogła w nim zamieszkać. Dlatego gmina zdecydowała się na zakup tak zwanego „domku holenderskiego”, w którym do czasu aż rodzina nie odbuduje swojego domu, będzie mogła zamieszkać. Domek miał trafić do poszkodowanych w czwartek, 8 marca.

- Będziemy pomagać i motywować państwa Zabielskich do tego, aby mogli rozpocząć planowaną wcześniej budowę domu – mówi Jarosław Napiórkowski, wójt gminy Sypniewo. – Przekazaliśmy także poszkodowanym pomoc celową wypłaconą ze środków pomocy społecznej. Poprzez proboszczów naszych parafii zaapelowaliśmy do mieszkańców o przekazanie darów, kocy, kołder itp., ponieważ cały dobytek rodziny spłonął. Osoby chcące udzielić pomocy materialnej mogą zgłosić się do naszego ośrodka pomocy społecznej, który koordynuje działania na rzecz państwa Zabielskich – dodaje wójt.

autor: k.k.

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Prezydent Polski odwiedził Maków

    Andrzej Duda prezydent Polski przyjechał do Makowa. Zobacz galerie...

  • Synagoga otwarta

    Fot. k.k. Zobacz galerie...

  • Minister Obrony w ogniu pytań

    Między innymi o sukcesach dwóch lat rządów Prawa i Sprawiedliwości, obniżce wynagrodzeń dla urzędników zarówno centralnych jaki i samorządowych oraz o planach na najbliższe lata mówił Mariusz Błaszczak Minister Obrony Narodowej. Zobacz galerie...